שיטת מהות
Core Essence Therapy (CET)

מיום היוולדנו אנחנו צוברים חוויות. 

מהן אנו לומדים כיצד להתנהל בעולם, לומדים על הסביבה ועל עצמינו, בוחנים את העולם מתוך זווית ראיה ייחודית לנו- ומתוך המקום הזה מסגלים אמונות לגבי עצמינו ולגבי העולם.

האמונות שלנו אודות עצמינו והעולם הן אלה שמאפשרות לנו להגיע לאן שנבחר, והן גם אלה שמעכבות אותנו.

האמונות הללו יגרמו לנו להרגיש טוב עם עצמינו ועם הסביבה, או לחוש אכזבה, יעצבו את הפחדים שלנו ואת האומץ, את היכולת שלנו להתמודד עם אכזבות או לצבור רגשות קשים, לחיות חיים מלאים ומיטיבים או למצוא את עצמינו מנוהלים על ידי התנהגות פוגענית, דכאונות, חרדות, ותחלואים גופניים כרונים שונים.

שיטת CET צוללת לעומק, מתחת לכל השכבות אותן צברנו במהלך חיינו- מתחת ללמידה, לפגיעה, להימנעות, לחששות, לכעסים, לכאב, לפרשנויות השונות אותן נתנו לאירועים שעיצבו את מי שאנו כיום.

מהות מגיעה אל מתחת לטריגרים המובילים למצב אותו הגדרנו כבעייתי, ומוצאת את הבסיס להתנהלות, את מי שהיינו לפניה ואת מה שגרם לשינוי להתרחש.

מתוך המקום הזה, CET מאפשרת לאדם המעוניין בשינוי ליצור זוית ראיה חדשה על עצמו ועל חייו- ולשנות אותם מקצה אל קצה.

CET מסייעת להפרד מהתמכרויות, חרדות, דכאון, קנאה, כעסים והתקפי זעם, חוסר בטחון, כאבים כרונים, טנטון, נדודי שינה ועוד – ומסייעת למצוא את המשאבים הקיימים בנו, לפתח מוטיבציה, ערך עצמי, להתנהל ברוגע, סבלנות וחמלה, להבין מי אנחנו בעולם ומול עצמינו- ולמצות את הפוטנציאל שהיה חבוי בנו עד אותו רגע תחת שכבות של הגנות.

CET מזכירה לנו מי אנחנו.

ואנחנו, הרי, כל מה שנבחר להיות.

לצד שיטת מהות לטיפול משנה חיים, יצרתי גם את מהות בקונסטלציה זוגית, עבור זוגות המעוניינים לעבור טיפול עומק משותף, להבנת פערים וקונפליקטים ויצירת אפשרות לפתרון מקדם.

איך שיטת מהות עובדת?

steps2

מהות לא מתאימה לכל אחד.

היא דורשת הכרה בבעיה ולקיחת אחריות על חלקינו ביצירת הבעיה. זאת על מנת שנוכל לאפשר לעצמינו מתוך אותה אחריות- גם לפעול כדי לייצר
שינוי מתוכינו.

התהליך עצמו מאתגר במיוחד, היות ומפגיש את האדם עם המקום הבסיסי בכצמו שאיפשר למצב להגיע למקום הבעייתי, ובמקביל' עם היכולות שלו,
עם הפוטנציאל אותו שכח במרוצת השנים.

לרוב האנשים המגיעים לטפל בבעיה קיימים בעיקר שני אתגרים גדולים:

  • הודאה בדבר אודותיו הם מתביישים
  • הכרה וקבלה שלהם את עצמם כטובים ומסוגלים.


CET מפגישה את המטופל בדיוק עם שני 
הסעיפים הללו. מעמתת אותו עם חלקו ביצירת הבעיה, ובמקביל לכך לראות את עצמו כפי שהגיע לעולם: נקי, טוב, מסוגל.

ראוי לאהבה.

איך זה מתבצע בפועל?

שלבי הטיפול של מהות

שיחה ראשונית של שעתיים אודות הבעיה.

שיחת המשך של כשעה.

מתוך שתי השיחות הללו, והבנת המטפל את מהות הבעיה: האלמנט הבסיסי המתקיים מתחת לכל השכבות אותן מציג המטופל ומייצר את הבעיה, שכאשר נטפל בו יגרום לשינוי להתרחש, יצור המטפל שתי משימות אישיות כהכנה לקראת הטיפול.

שלב אחרון בטיפול ולאחר השלמת שתי משימות במלואן – פגישה של כ7 שעות בהן עושה המטופל מסע מעמת ומקדם על קו הזמן.

לכל שלבי התהליך פרוטוקול מדויק ומחייב, וזאת משום שחשוב לזכור כי תפקיד המטפל בכל שלבי התהליך קריטי שהרי אם לא יזהה את האלמנט המתקיים מתחת לשכבות ומפעיל את הטריגר לבעיות – אמנם יתכן והבעיה איתה הגיעו תיפתר, אך הגורם לבעיה ימשיך להתקיים והמטופל ימשיך לחוות מצבים בעייתיים בחייו, בצורת בעיות חדשות שיחליפו את זאת שנפתרה. 

(דוגמא קלאסית – מטופל שיפסיק לעשן, אך יתחילו אצלו התקפי אכילה רגשית).

steps

הכשרת מטפלים

Core Essence Therapy

לחוות את עצמכם מחדש

מטפלים ?

אם את.ה מטפל.ת ומעוניין ללמוד את השיטה שתאפשר לך לסייע למטופלים שלך כמו שאף כלי לא איפשר לך עד היום,
מוזמנ.ת ליצור קשר בנוגע למועד הקורס הבא להכשרת מטפלים בשיטת CET.

ניתן גם לפנות כקבוצה מאורגנת מראש – ולמצוא יחד תאריך מתאים עבורכם.

מה קורה אחר כך?

thankyou

ברוב המוחלט של המקרים, אסימונים מתחילים ליפול כבר בשיחה הראשונית.

תחילת תנועה לשינוי (ולעיתים אף שינוי מהותי) מתרחשת בשלב המשימות.

ובסוף יום המסע – יום הטיפול – לרוב תמצאו אדם מבולבל מאוד.

הוא הגיע אלינו בתחילת יום עם בעיה שניהלה את חייו לא מעט שנים, הגדירה אותו ועיצבה את מי שהוא, את הצלחותיו או כשלונותיו, את מערכות היחסים שלו ואת סביבתו- ובסופו של יום אחד בלבד מולכם, ימצא את עצמו אותו אדם, כבר בחדר הטיפולים שלכם, עם מחשבות מסוג חדש.

על אף שהמחשבות החדשות בעלות אופי חיובי ומקדם- יש לזכור שהמטופל רגיל לחיים המתנהלים באופן מסויים מאוד. הוא רגיל לתגובת הסביבה להתנהלות הישנה, הבעייתית. ולכן- כל שינוי בו יביא בהכרח לשינוי של תגובת הסביבה אליו. וזה מצב חדש עבורו שיש להבין ולהסתגל אליו כבר בשלב הראשוני של אותה הבנה- שקרה פה שינוי.

כמו כן, לא מעט מטופלים חשים תחושת פספוס מתוך בזבוז הזמן אותו העבירו עם הבעיה הישנה מבלי שידעו שניתן לשנות את המצב. וכעת- מרגישים שיש בידם ממש 'כוחות על' ורצון לטרוף את החיים, ויצטרכו להבין מה עושים עם היכולות החדשות הללו. וספק- האם זה בכלל אמיתי או יחלוף בעוד רגע?

ביומיים שלאחר הטיפול הדברים כבר יתחילו לקבל צורה, המטופל כבר הבחין בשינוי בתגובות שלו שהגיעו מתוך שינוי תפיסתי עמוק שעבר. הספקות מתחילים להתמעט, אמונות מקדמות מקבלות תוקף והשינוי תופס תאוצה.

ואתם, תכינו את עצמכם לקראת מכתבי התודה שתקבלו ❤

 

צרו קשר לפרטים נוספים

בוא ונדבר

לחצו כאן כדי לעבור ישירות לוואטסאפ

פוסטים בנושא NLP

מערכות יחסים

מלחמה על הבית. אני שומעת על זה לא מעט. אנשים שיוצאים לקרב. נלחמים על הבית, על הזוגיות, על החיים שלהם. על בטחון, יציבות. נלחמים. אם

המשך לקרוא »
דילוג לתוכן