תרפיית קו הזמן
- TLT -
TIME LINE THERAPY

EMID
תרפיה בתנועות עיניים

תרפיית קו הזמן - TLT - TIME LINE THERAPY

הנחיה המבוססת על שינוי דפוסי חשיבה, המובילים לשינוי דפוסים התנהגותיים.

הTLT ,שפותח ע'י ד'ר טד ואנדאירה ג'יימס, הוא תהליך ממוקד ועמוק שמאפשר יצירת שינוי משמעותי ומיידי בחיים.

תהליך ה – TLT הוא תהליך שמביא לשינוי משמעותי בחיים,  בשני מפגשים:

מפגש ראשון של שעתיים

ומפגש שני של כ 7-10 שעות, בו מתחולל תהליך עומק מהותי ופורץ דרך, המוביל לשינוי מהפכני בחיים.

בפגישת האינטק בת השעתיים מתבצע תישאול ובירור אופי הבעיה עבורה מבקשים פתרון.

לאחר שלב האינטק מקבל המטופל משימה אישית בת 21 ימים, הקשורה לבעיה ולתהליך, מאתגרת, מקדמת שינוי ומעידה על לקיחת אחריות על התהליך והשינוי.  

הפגישה השניה- 'פגישה פורצת דרך' תתקיים בתום 21 ימי המשימה. זוהי פגישה אינטנסיבית בת כ 7-10 שעות, במהלכה מועברים תהליכים שמטרתם  שחרור רגשות קשים, שחרור החלטות מגבילות, פתרון קונפליקטים ואמונות מגבילות ועוד, והצבת מטרה לעתיד.

הTLT דורש פתיחות, כנות, ואומץ – ומתאים למי שהגיע לשלב בו בוחר לאפשר לעצמו לקחת אחריות על המצב אליו הגיע בחייו ועל היכולת לגרום בעצמו לשינוי, למי שבוחר להביא את חייו למקום חדש, מקדם, ובאופן מיידי. 

 הTLT מאפשר לשחרר התנהלויות פוגעניות, חרדות, התמכרויות (אכילה רגשית, עישון, ועוד) , אגרסיות וכעסים, כאבים כרוניים, קנאה, אתגרים בזוגיות ועוד.

Photo by bruce mars on Unsplash

EMID תרפיה בתנועות עיניים | טיפול בתנועות עיניים

AirBrush_20210921151549

האדם והתנהגותו הם שני דברים שונים

האדם והתנהגותו הם שני דברים שונים.

זאת אחת מהנחות היסוד בnlp.

ולפעמים, מרגיש לנו קצת אחרת..

לפעמים אנחנו עשויים להרגיש שאנחנו הפחדים שלנו. שאנחנו הכעסים, העצב, שאנחנו החרדה או הדיכאון. שאנחנו מי שהטראומה מנהלת אותנו להיות.

ואנחנו לא.

גם אם מרגיש שלפעמים אלה לא אנחנו שמנהלים את מהלך העניינים, שאלה החסמים שלנו, האמונות המגבילות שלקחו פיקוד- הדברים עדיין, תמיד, בידיים שלנו.

היומיום האינטנסיבי שאנחנו חיים בו לוחץ לנו על טריגרים. על ערך עצמי, על תחושת ראויות, קנאה, חרדת נטישה, כל ה'אני לא מספיק טוב.ה' שעולה בנו- מול קולגות/ משפחה/ בני זוג/ מול עצמינו. הפחד לאבד, שמוביל אותנו להרים ידיים מראש, להתנהל מצוך ריצוי או להלחם באופן קבוע על המקום שלנו. השוואתיות- מול הצלחות, מול סטטוס, מול התקדמות, ניראות ועוד.

הטריגרים האלה בסופו של דבר שמים לנו רגליים- בין אם נלחץ חזק מדי או נוותר, בין אם נתנהל מתוך סטרס, שייוביל לחרדות או דיכאון, אכילה רגשית או עישון, בין אם נחווה התקפי חרדה, לחץ דם או כאבים כרוניים- הטריגרים האלה חוסמים אותנו מלחיות את חיינו במלואם.

'ככה אני'

בהחלט

ככה אנחנו. אנחנו רגישים ממש, עצבניים מאוד, רואים שחורות, לא מאמינים בעצמנו, מסתפקים במועט או חיים בפומו ותחושת החמצה- ככה אנחנו. ככה אנחנו עכשיו.

ואם ה'ככה' אנחנו הנוכחי לא מועיל לנו,

אפשר לשנות.

להיות 'ככה אנחנו' חדש, מקדם, חיובי לנו.

על מנת לטפל בטריגרים, ולוודא שלא יצוצו שוב, יש צורך לעשות טיפול עומק, כזה שיגע במהות, בגורם לכאב- ולא יתן מענה רק לסימפטום. יש צורך לחזור אחורה למקום בו נוצר הכאב, באירוע הראשוני- ולשנות את החוויה שלנו שם.

איך?

כאן נכנסים תהליכי עומק שניתן לעבור על מנת ליצור שינוי משמעותי.

תהליכים ממוקדים, קצרים מאוד- המביאים לתוצאות המשמעותיות ביותר.

TLT ו EMID

אלה שני טיפולי עומק קצרים ביותר המבוססים על תאורית הגשטלט,

ומאפשרים שינוי מהותי ע'י שינוי פרשנות לחוויות עבר.

בשיטת EMID שפותחה ע'י שניר כץ, ניתן ליצור מסגור מחדש לחוויות טראומטיות, רגשיות, קנאה ורגשות קשים, כאבים כרונים- וכל זאת מבלי שנצטרך לשתף על החוויות בהם אנחנו מטפלים.

טיפול EMID המתבצע ע'י תנועות עיניים, מאפשר לקידוד זכרון האירוע הקשה/טראומטי להשבר, ובעצם להתקדד מחדש ולהשמר בזכרון בצורה נכונה, במקום באופן הפוגעני שבה זכרנו את האירוע עד הטיפול.

בוא ונדבר

לחצו כאן כדי לעבור ישירות לוואטסאפ

פוסטים בנושא NLP

מערכות יחסים

מלחמה על הבית. אני שומעת על זה לא מעט. אנשים שיוצאים לקרב. נלחמים על הבית, על הזוגיות, על החיים שלהם. על בטחון, יציבות. נלחמים. אם

המשך לקרוא »
דילוג לתוכן