הנחיית NLP

Neuro Linguistic Programminc - תכנות לשוני נוירולוגי

הנחיה המבוססת על שינוי דפוסי חשיבה, המובילים לשינוי דפוסים התנהגותיים.

 NLP מאפשר מענה למצבי קונפליקטים פנימיים, טראומות וחרדות, שיפור אינטראקציות במערכות יחסים, לטפל בהתמכרויות, למצוא ולשפר מוטיבציה, להתגבר על מצוקות רגשיות הנובעות מחוויות עבר, ועוד.
NLP מאפשר לשפר הישגים, הצלחה בקריירה, בתקשורת, ואף בפן הפיזי והבריאותי.

את ה -NLP ( Neuro Linguistic Programming), תכנות לשוני נוירולוגי – פיתחו ג’ון גרינדר וריצ’רד בנדלר בשנות השבעים של המאה ה-20, על בסיס ידע קודם מתחומים רבים ובהם בלשנות, קיברנטיקה (ענף במתמטיקה שימושית שמתמקד בחקר תקשורת בין בני אדם, מכונות וארגונים) ופילוסופיה פרגמטית.

לפי אחת מהנחות היסוד של ה-NLP לכל אחד מפה שונה לקריאת השטח- כלומר בני האדם לא פועלים על סמך המציאות האובייקטיבית אלא בהתאם לפרשנות הסובייקטיבית של כל אחד ואחת לכל חוויה. הנחת יסוד זאת מאפשרת לנו לשנות את האופן שבו אנחנו חווים מופעלויות רגשיות במערכות יחסים, מאפשרת לנו לקבל סיטואציות מאתגרות באופן חיובי יותר, ולהגיב באורך רוח, מול חוויות שבעבר טילטלו אותנו. הנחות בסיסיות אחרות הן שלכל אחד מאיתנו יש את כל המשאבים הדרושים כדי להגיע לאן שנבחר, ושחזרתיות היא הבסיס ללמידה ויישום מיטביים של דפוסי מחשבה ופעולה רצויים.

Photo by bruce mars on Unsplash

איך NLP עובד?

N – המערכת העצבית (Neuro)

L – שפה (Linguistic)

P – תכנות מחדש (Programming)

AirBrush_20210921151549

התהליך כולל שימוש מושכל בשפה- מדוברת ובלתי מדוברת

שימוש בשפה יוצר תכנות מחדש של המערכת העצבית – המוח, שמהווה את “מערכת ההפעלה” שלנו.
על ידי כך, באמצעות שימוש בשפה מתאפשר שינוי צורת החשיבה, ומכאן גם שינוי ההתנהלות בפועל – שינוי תבניות התנהגותיות שאינן משרתות את מטרותינו.

דוגמה טובה לכך היא טיפול בחרדה ממעליות. אדם שאינו מסוגל לעלות במעלית משום שחושש מתקלה או נפילה בדרך ליעד, עשוי להחזיק באמונה שתאונות מעלית מתרחשות כל הזמן וממש לדמיין בעיני רוחו את התרסקות המעלית באם יכנס אליה. בעוד שהמציאות היא שאחוז התקלות במעליות הוא אפסי. אמונה מוטה זו תייצר אצלו חרדה, ובעזרת nlp, נפנה את תשומת הלב של האדם אל המידע הנכון, וע'י שימוש בשפה ישתנה ‘סרט’ התרסקות המעלית שמפעיל את החרדה- שלב קריטי בדרך לביטחון רב יותר מול נושא שימוש במעליות והתפוגגות החרדה.

איך NLP עשוי לסייע בחיי היומיום?
מעבר להיותו כלי נפלא לטיפול בחרדות, התמכרויות, פוביות ועוד מגוון מצבים רגשיים מאתגרים, ל-NLP יש גם יכולת לשפר את התפקוד היומיומי של בתחומים רבים. NLP מאפשר להעלות את רמת הביטחון העצמי, לשפר את רמת התקשורת מול הסביבה, לשפר קשב וריכוז, ליצור ולשפר מוטיבציה, להחליף ולשפר דפוסי חשיבה אוטומטיים שלא תורמים לנו ולהתמודד ביתר קלות מול מצבי יום יום מאתגרים.

באמצעות תהליך NLP יכול אדם חסר בטחון מול נשים להתגבר על כך ולמצות את הפוטנציאל הטמון בו, ולהביא את עצמו להכיר ולמצוא זוגיות.
בסיוע nlp ניתן גם ללמוד לראות ללא פילטרים את ההתנהלות שלנו ומולינו בקשרים, ומתוך כך לשפר מערכות יחסים- ללא רגשות שליליים וקונפליקטים שאין בהם צורך.

בוא ונדבר

לחצו כאן כדי לעבור ישירות לוואטסאפ

פוסטים בנושא NLP

מערכות יחסים

מלחמה על הבית. אני שומעת על זה לא מעט. אנשים שיוצאים לקרב. נלחמים על הבית, על הזוגיות, על החיים שלהם. על בטחון, יציבות. נלחמים. אם

המשך לקרוא »
דילוג לתוכן